Ingredienser
Lite sier sommer som deilig sjømat, og laget med fransk kokketeknikk er dette perfekt sommermat! Papilotte betyr innbakt fisk og kan lages i ovnen. Fyll bakepapir med laks, torsk, grønn asparges, gulrot, nykål og sitronsmør, la den varmes og voilá - bon appétit!
Fremgangsmåte
-
Bland godt sammen alle ingrediensene til sitronsmøret først.
-
Sett stekeovnen på 190 ˚C, over- og undervarme. Legg klart doble bakepapir. Skjær fisken i store terninger. Benytter du frossen fisk må denne tine først. Kutt kål i tynne strimler og rens og del asparges i to, skrell gulrøttene og del i tynne staver. Fordel grønnsaker og fisk på midten av bakearkene og krydre med salt og pepper. Legg en stor skje sitronsmør på toppen. Brett bakepapiret over slik at det blir tett, knyt sammen endene og fest med hyssing. Stek på midterste rille i 20-25 minutter.
-
Hvis du benytter grillen så legges pakken på grillrist, på indirekte varme - husk å bytte ut matpapir med aluminiumsfolie. Legg papilotten på en tallerken, åpne forsiktig, dryss over frisk dill og gressløk og server rett fra pakken med kokte nypoteter til. Ris eller pasta passer også godt til.